Spoluzakladatel PRIME FUND
Specializace: IT technologie, média, Venture Capital, Finance

Jan působí jako člen investičního výboru podfondu Tech&Innovations a jako spoluzakladatel PRIME FUND odpovídá za jeho hlavní strategii, fundraising a budování nových obchodních příležitostí. Jeho další specializací je dohled nad stěžejním technologickým portfoliem fondu s přesahem do jeho růstové podpory, a to jak v České republice, tak v zahraničí. Před příchodem do fondu se zabýval primárně dvěma hlavními segmenty, kterými jsou technologie a média. Posledních pár let se jako investor zabýval technologickými společnostmi, kterým výrazně pomohl k úspěchu na mezinárodní úrovni.

Kariéru začal v oboru marketingu a IT vývoje, aby posléze odešel pracovat pro CSC (Computer Science Corporation), kde získal významné zkušenosti v mezinárodní struktuře při implementaci komplikovaných nadnárodních IT řešení. Janovy kompetence na poli médií se začaly budovat v druhé nejsilnější soukromé televizní stanici TV Prima, kde působil na pozici marketingového ředitele.

Následným logickým vyústěním byl přechod Jana do veřejnoprávní televizní stanice (Česká televize) na pozici obchodního a marketingového ředitele. Posledních 10 let se úspěšně věnuje investicím, a to převážně v sektoru technologických společností. V neposlední řadě má nemalé zkušenosti v hledání a oceňování Venture Capital investičních příležitostí a celkové správy a vedení portfoliových investic.

jan.svoboda@primefund.cz

Jan Svoboda
Jan Svoboda - Spoluzakladatel