Partner PRIME FUND
Specializace: řízení fondových struktur, finanční a korporátní právo, restrukturalizace a turnaround management, M&A

Adam působí jako člen investičního výboru podfondu Tech&Innovations a odpovídá za corporate governance celé skupiny, strukturování transakcí a komunikaci s institucionálními partnery. Dále řídí akcelerátor re[boost] lab s.r.o., se kterým PRIME FUND úzce spolupracuje a který se zaměřuje na akceleraci a turnaround technologických projektů. Adam také zajišťuje právní podporu skupiny.

Před působením v PRIME FUND pracoval Adam v AVANT investiční společnosti, a.s., kde odpovídal za správu majetku ve fondech kvalifikovaných investorů o velikosti přes 3 miliardy Kč. Několik let dále působí jako turnaround konzultant a má za sebou restarty společností z oblastí SaaS, fintech a IT poradenství. Adam byl také členem týmu Ministerstva financí, který je autorem zákona o investičních společnostech a investičních fondech.

Adam v minulosti působil také v Banking/Finance týmu mezinárodní advokátní kanceláře White & Case odkud přešel do bankovnictví a v Expobank CZ a.s. (dříve LBBW Bank CZ a.s.) se zaměřoval na strukturované financování a restrukturalizaci korporátních úvěrů. Mezinárodní právní tým Expobank také Adam vedl a představenstvu banky odpovídal mimo jiné za corporate governance, strukturování korporátních úvěrů a efektivní poskytování právního poradenství celé bance.

adam.jurica@primefund.cz

Adam Juřica
Adam Juřica - Partner PRIME FUND