top of page
doplnky1.png
donat.png
doplnky2.png

Josef Donát

Pepa odpovídá za poradenství při výběrových a zadávacích řízeních na dodávky či služby v oblasti ICT. Dále se zaměřuje na technologické startupy a aktivně se podílí na právní úpravě jednotného digitálního trhu.

Pepa je držitelem prestižního ocenění Právník roku v oblasti práva ICT za rok 2014. Je vedoucím specializace Právo ICT advokátní kanceláře ROWAN LEGAL, rozhodcem a zapsaným mediátorem. Působí také v legislativní radě vlády a jako ředitel / zakladatel Národního centra pro digitální ekonomiku. Jako hlavní autor publikoval Právo v síti: průvodce právem na internetu (C.H.Beck, 2016), zároveň se podílel na tvorbě několika komentářů k zákonům v oblasti ochrany osobních údajů, e-governmentu či kybernetické bezpečnosti.

Pepa se dlouhodobě věnuje rozsáhlým projektům v oblasti outsourcingu, cloud computingu, kybernetické bezpečnosti, ochrany osobních údajů či dodávek informačních systémů. Podílí se také na vzniku projektu bankovní identity/BankID a věnuje se tématu digitalizace.

Dříve vedl týmy při přípravě smluvní dokumentace pro zajištění celosvětové datové konektivity nadnárodní bankovní skupiny. Asistoval u jednoho z největších projektů outsourcingu IT infrastruktury a aplikací v České republice. Pro dvě ze tří nejvýznamnějších bank v České republice poskytoval právní podporu při určování prvků kritické informační infrastruktury dle zákona o kybernetické bezpečnosti.

Partner PRIME FUND

Specializace: Právo informačních technologií, Telekomunikace a média, Bankovní a finanční právo, Právo k duševnímu vlastnictví, Ochrana osobních údajů a soukromí, Smluvní právo

bottom of page